راهنمای انتخاب شهر از طریق اینترنت ، زمان مراجعه حضوری جهت احراز هویت ، اخذ استعلامات به صورت اینترنتی و کنترل مدارک پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال 1395
تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 13:45 - تعداد مشاهده : 663

 

راهنمای انتخاب شهر از طریق اینترنت ، زمان مراجعه حضوری جهت احراز هویت ، اخذ استعلامات به صورت اینترنتی و کنترل مدارک پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال 1395

 

اول)  توضیحات ضروری  :

1-    پذیرفته شدگان محترم با بررسی دقیق و لحاظ رتبه آزمون و ظرفیت پذیرش شهرهای باقیمانده ، محلهای مورد نظر را به ترتیب اولویت، پیشنهاد نمایند.

 

2-    درصفحه ی مربوط به اولویت های پیشنهادی، انتخاب حداقل یک شهر الزامی است و برای انتخاب همه ی شهرهای حوزه ی کانون مرکز (به ترتیب اولویت انتخاب داوطلب) محدودیتی وجود ندارد.

 

 3-  مهلت تکمیل فرم انتخاب شهر  تا روز چهارشنبه مورخ 1396/06/29 می باشد.

 

4-   انتخاب شهر محل اشتغال (محل کارآموزی نیز محل اشتغال خواهد بود) از بین شهرهای پیشنهادی توسط پذیرفته شده ، با لحاظ رتبه وی، اولویت پیشنهادی و ظرفیت پذیرش شهرها، با بررسی  و احراز شرایط  قانونی از سوی کانون وکلای دادگستری مرکز تعیین خواهد شد.

 

5-  پس از تعیین محل اشتغال به ترتیب بالا، تغییر محل امکان پذیر نیست. بررسی تقاضای انتقال محل کارآموزی طبق آئین نامه نقل و انتقال وکلا و کارآموزان با لحاظ اصلاحیه مهر 1394 و پس از صدور پروانه کارآموزی خواهد بود.

 

6-   در صورتی که داوطلب ، واجد شرایط قانونی نباشد، پیشنهاد شهرهای مورد نظر و انتخاب آن، برای داوطلب حقی ایجاد نمی کند.

 

7-   نتیجه نهایی انتخاب شهر محل اشتغال ، متعاقبا در سایت کانون منتشر می شود.  لذا از مراجعه و تماس تلفنی خودداری نموده و مراتب را از طریق سایت پیگیری نمایند.


  دوم) استعلامات:(اخذ استعلامات به صورت اینترنتی)

     الف) استعلام پزشکی قانونی (گواهی عدم اعتیاد):

 

1)     پذیرفته شدگانی که در استان تهران سکونت دارند باید استعلام پزشکی قانونی خود را صرفاً به تاریخ نامه به نشانی: تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، سازمان پزشکی قانونی ارائه دهند و پذیرفته شدگانی که در شهری غیر از استان تهران سکونت دارند باید استعلام پزشکی قانونی خود را به تاریخ نامه به پزشکی قانونی شهر خود یا نزدیک ترین شهر محل سکونت خود ارائه دهند تا از آنان تست عدم اعتیاد بعمل آید.

 

2)     استعلام پزشکی قانونی باید حتماً در واحدهای پزشکی قانونی که زیر نظر قوه قضاییه می باشد انجام شود بنابراین از مراجعه به مراکز درمانی دولتی و یا خصوصی خودداری نمایید. ممکن است پزشکی قانونی شما را به یک مرکز درمانی جهت انجام تست عدم اعتیاد معرفی نماید ، در این صورت پاسخ مرکز درمانی باید مجدداً به پزشکی قانونی ارائه تا آن مرجع، پاسخ را به کانون اعلام نماید.

 

3)     همراه داشتن دو قطعه عکس سه در چهار در زمان مراجعه به پزشکی قانونی الزامی است.

 

4)     در صورت عدم مراجعه به موقع به سازمان پزشکی قانونی تحت هیچ شرایطی استعلام مجدد صادر نمی گردد.

 

5)     پاسخ پزشکی قانونی در پاکت در بسته و مهرو موم شده تحویل شما می شود لذا از باز نمودن پاکت جداً خودداری نمایید.

 

     ب) استعلام  تشخیص هویت (گواهی عدم سوء پیشینه):

 

1)     پذیرفته شدگانی که در شهر تهران سکونت دارند باید ظرف یک هفته با به همراه داشتن (اصل و تصویر شناسنامه - اصل و تصویر کارت ملی - یک قطعه عکس جدید رنگی تمام رخ زمینه سفید بدون عینک و برای خانم ها بدون آرایش - معرفی نامه کانون - کدپستی ده رقمی به همراه آدرس کامل پستی) به پلیس+10مراجعه نمایند.

 

2)     پذیرفته شدگانی که در سایر شهرستان ها سکونت دارند باید ظرف یک هفته با مدارک یاد شده در بند یک (به پلیس +10) و در صورت عدم پلیس + 10 به اداره آگاهی مراجعه و پس از دریافت پاسخ ، آن را جهت اخذ گواهی تمبر دار به دادگستری همان شهرستان ارائه نمایند.

   

ج)استعلام دانشگاه ( گواهی مدرک تحصیلی):

 

-         پذیرفته شدگان باید این استعلام را ظرف یک هفته به دانشگاهی که از آن مدرک تحصیلی (مجوز شرکت در آزمون) خود را اخذ نموده ، تحویل دهد. معمولاً اکثر دانشگاه ها تاییدیه را رأساً به کانون ارسال می نمایند، در این صورت اطمینان پذیرفته شدگان از ارسال تأییدیه مزبور به کانون کافی می باشد.

 

توجه:

-         ضرورت دارد پذیرفته شدگان پاسخ استعلامات را پس از دریافت از مرجع مربوط نزد خود نگه داشته و با هم به واحد صدور پروانه تحویل دهند. بنابراین از ارائه هر پاسخ به صورت جداگانه به کانون خودداری شود.

 

سوم) فرم معرفی وکیل سرپرست:

-         فرم معرفی وکیل سرپرست پس از اعلام نتیجه نهایی انتخاب شهر(حدودا در نیمه دوم مهر ماه سال 96) از طریق سایت در دسترس قرار خواهد گرفت و نحوه تکمیل و زمان تحویل فرم مزبور و سایر اقدامات پذیرفته شدگان جهت صدور پروانه کارآموزی از همان طریق اطلاع رسانی خواهد شد لذا از مراجعات حضوری و تماس های تلفنی در این خصوص خودداری نمایید.

   

برنامه زمان بندی مراجعه حضوری:

 

برنامه زمان بندی مراجعه حضوری برای احراز هویت، و کنترل مدارک به شرح زیر و در سالن جلالی نائینی کانون وکلای دادگستری مرکز به نشانی: تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان زاگرس، پلاک 3 طبقه همکف می باشد:

1)     زمان مراجعه حضوری روز یکشنبه مورخ 1396/07/02 راس ساعت 15 خواهد بود.

2)     حضور شخص پذیرفته شده در روز و ساعت تعیین شده برای مراجعه حضوری و ارائه اصل مدارک و کپی برابر با اصل مدارک ثبت نامی الزامی است . در صورت عدم حضور به موقع ، قبولی وی کان لم یکن تلقی خواهد شد.

 

3)     چنانچه پذیرفته شدگان در روز مراجعه حضوری، اصل مدارک ثبت نام را به همراه نداشته باشند قبولی وی کان لم یکن تلقی خواهد شد.

 

4)     چنانچه پذیرفته شدگان شرایط مندرج در آگهی آزمون ورودی کارآموزی وکالت را نداشته باشند ثبت نام و قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد.

 

 

جهت دریافت استعلام ها از تاریخ 1396/07/03 (پس از حضور در جلسه حضوری) به نشانی  inquiry.icbar.org  مراجعه نمایید.


جهت ورود به صفحه انتخاب شهر  اینجا  کلیک نمایید.

 

جدول ظرفیت را از اینجا دریافت کنید.

 

 

کانون وکلای دادگستری مرکز